Fenntarthatóság
A fenntarthatóság annak minden vonatkozásában vállalati stratégiánk központi eleme. A Schaeffler Group 2040-től kezdődően klímasemleges módon fog működni. Ez a célkitűzés a teljes ellátási láncot magában foglalja, és ambiciózus középtávú fenntarthatósági célok támogatják. Ezekkel a kihívásokkal az üzleti partnereinkkel közösen szeretnénk szembenézni. Célunk, hogy a kockázatok korai felismerése és minimalizálása érdekében átláthatóvá tegyük a beszállítói hálózatot. Ily módon ügyfeleink és más érdekelt felek igényeinek és elvárásainak is közösen felelhetünk meg.
- Az ellátási lánc fenntarthatóságának partnerségben történő fejlesztése
- Üzleti partnerekre vonatkozó magatartási kódex
- Fenntarthatósági önértékelés
- Konfliktusövezetből származó ásványok és kritikus fontosságú nyersanyagok kezelése
- Emberkereskedelem elleni szabályzat
- Nyilatkozat az emberi jogok tiszteletben tartásáról
- A BMAS beszállítói képzési és cselekvési útmutatója
- Társadalmi auditok az RSCI és RBA szabványok szerint
- Klímavédelem és energiahatékonyság
- Környezet- és munkavédelem
- I-es Csarnok
- II-es Csarnok
- III-es Csarnok
Az ellátási lánc fenntarthatóságának partnerségben történő fejlesztése

Minden üzleti kapcsolat az üzleti magatartási kódexben leírt elvárásokon alapul.

A beszállítóinkra vonatkozóan fenntarthatósággal kapcsolatos kockázatértékelést végzünk.

Az azonosított kockázatokat globális szabványok, értékelések és auditok révén csökkentjük.

A beszállítóink által biztosított önértékelések részletesebb betekintést nyújtanak a fenntarthatósági teljesítményükbe.

A beszerzési döntések során figyelembe vesszük beszállítóink fenntartható tevékenységeit.
Üzleti partnerekre vonatkozó magatartási kódex
Mindannak, amit a jogi követelmények keretein belül tőlünk elvárnak, valamint a civil társadalom elvárásainak Önöknek, mint üzleti partnereinknek is meg kell felelniük. Ez az üzleti magatartási kódexünk alapján történik, amelynek tartalmára kifejezetten minden üzleti kapcsolat általános alapjaként tekintünk.

Fenntarthatósági önértékelés

A megnevezett beszállítók fenntarthatósági teljesítményének megértéséhez és fejlesztéséhez a Drive Sustainability kezdeményezés által biztosított, a fenntarthatóságra vonatkozó szabványosított önértékelési kérdőívet (Self-Assessment Questionnaire, SAQ) használjuk. Az erre a célra kiválasztott beszállítóknak az NQC Ltd. meghívót küld a SupplierAssurance platformon található kérdőív kitöltésére. Ha az Ön vállalatát az NQC Ltd. már regisztrálta, várjuk visszajelzését, hogy megtekinthessük önértékelési kérdőívét.
FAQ – Supplier Sustainability Self-Assessment Questionnaire (SAQ)
Irányelv az SAQ-pontszám javításához
Ez az irányelv az SAQ-pontszám javítására vonatkozó megközelítést, valamint a témák példamutató rangsorolását tartalmazza.
Konfliktusövezetből származó ásványok és kritikus fontosságú nyersanyagok kezelése
A Schaeffler a gazdasági értékteremtéséhez közvetlenül nem szerez be ilyen érintett ásványokat, de tudatában van annak, hogy az ellátási láncban előfordulhatnak konfliktusövezetből származó ásványok. A Schaeffler ezért megköveteli magától és beszállítóitól, hogy minden Schaeffler termék mentes legyen az olyan ásványoktól, amelyek kereskedelmét közvetlenül vagy közvetve államokon belüli konfliktusok finanszírozására használják fel, vagy amelyek konfliktusoktól sújtott vagy magas kockázatú területeken folytatott bányászati tevékenységekből származnak.
Mindezeket figyelembe véve a Schaeffler a beszállítói hálózatában megköveteli ezen ásványok felelős beszerzését, és ehhez a követelményhez a konfliktusok által érintett és nagy kockázatot jelentő térségekből származó ásványok felelősségteljes ellátási lánca tekintetében követendő kellő gondosságról szóló OECD-útmutatásban foglaltakra hivatkozik.

A Schaeffler elvárja a konfliktusövezetből származó ásványoknak való megfelelés szempontjából relevánsnak ítélt beszállítóktól, hogy évente jelentést tegyenek a konfliktusövezetekből származó ásványok jelenlétéről a globálisan elfogadott formátum, az RMI CMRT jelentéstételi sablon használatával.
Procedure/process flow | Conflict Minerals & Critical Raw Materials Reporting
A jelentéstételi sablon legfrissebb verziója bármikor letölthető a Felelős ásványianyag-beszerzési kezdeményezés (Responsible Minerals Initiative) weboldaláról – Konfliktusövezetből származó ásványokra vonatkozó jelentéstételi sablon (responsiblemineralsinitiative.org)
Emberkereskedelem elleni szabályzat

A világ szinte minden országát érinti az emberkereskedelem, akár az áldozatok származási, tranzit- vagy célországaként. Ezért a Schaeffler-csoport különös figyelmet fordít az emberkereskedelemre.
Az Emberkereskedelem elleni szabályzat alapvető elveket és intézkedéseket fogalmaz meg a kényszermunka és az emberkereskedelem megelőzésére. A szabályzat vállalatunk minden területére vonatkozik. Üzleti partnereinktől és ellátási láncaiktól elvárjuk, hogy hatékony intézkedéseket vezessenek be a kényszermunka és az emberkereskedelem megelőzése érdekében, és rendszeresen ellenőrizzék ezek hatékonyságát.
Nyilatkozat az emberi jogok tiszteletben tartásáról
Nemzetközileg működő vállalatként a Schaeffler tisztában van társadalmi felelősségével, ezért egyértelműen elkötelezett amellett, hogy az emberi jogokat a teljes értékláncában tiszteletben tartsa. Átfogó megközelítésünk nemcsak saját üzleti tevékenységeinket foglalja magában, hanem az értékláncba tartozó minden érdekelt felet, például a beszállítókat és az üzleti partnereket is. A cél az esetleges jogsértések azonosítása, és a megfelelő intézkedésekkel történő kezelése, szükség esetén akár az üzleti kapcsolatok megszűnésével bezárólag. A vállalat saját önkéntes kötelezettségvállalása, beleértve a kiemelkedő emberi jogi kérdések, folyamatok és intézkedések leírását, az emberi jogi nyilatkozatban szerepel.
A BMAS beszállítói képzési és cselekvési útmutatója
A folyamatos közös fejlesztés csak akkor lehet sikeres, ha közös ismeretekkel rendelkezünk a követelményekről és azok hátteréről. Az ellátási lánc átvilágítási kötelezettségéről szóló német törvény keretében az Ön kölcsönös felelőssége, hogy a Schaeffler beszállítójaként történő regisztrációja után ezt az ingyenes ajánlatot felhasználja a Schaeffler követelményeinek jobb megértése érdekében.
További felhasználási módként célzott, kötelező érvényű ajánlás is szóba jöhet a képzésben való részvételre vonatkozóan, például ha a kockázatelemzés fenntarthatóságán alapuló lehetséges fejlesztésekről megállapodunk (kockázatnak való kitettség fenntarthatósága vagy önértékelési kérdőív). A képzések végén a tanulás eredményességének ellenőrzését is elvégzik.
Az ingyenes képzési ajánlatunk igénybevételéhez lépjen kapcsolatba velünk a purchasing-sustainability@schaeffler.com e-mail-címen, mi pedig elküldjük Önnek a regisztrációval kapcsolatos információkat.

BMAS használati útmutató
Az Automotive Industry Dialogue kidolgozta az emberi jogok átvilágításának öt alapvető eleméhez tartozó cselekvési irányelvet (politikai nyilatkozat, kockázatelemzés, intézkedések, jelentéstétel és panaszkezelési mechanizmus).
Ezek önálló útmutatók, és teljes mértékben megfelelnek a nemzeti cselekvési terv (NAP) követelményeinek. Emellett külön kell figyelembe venni és meghatározni az ellátási láncok átvilágításáról szóló német törvény (LkSG) követelményeit. A végrehajtás-orientált cselekvési útmutatók eszköztárként és útmutatóként szolgálnak az emberi jogok átvilágításának egyedi folyamatában.
A cselekvésre vonatkozó utasítások az alábbi oldalról letölthetők: Letöltési utasítások
Társadalmi auditok az RSCI és RBA szabványok szerint

A Schaeffler tagja a Responsible Supply Chain Initiative (RSCI – Felelős ellátási lánc kezdeményezés) nevű önkéntes értékelési szabványnak, amelyet a VDA irányítása alatt fejlesztettek ki az autóipar számára. Azt értékeli, hogy az ellenőrzött helyszín megfelel-e az RSCI értékelési követelményeinek társadalmi megfelelés, munkahelyi biztonság és környezetvédelem szempontjából.
Az RSCI program egy szabványosított értékelő és cseremechanizmus, amely az autóipari beszállítói láncon belüli társadalmi megfelelési teljesítmény ellenőrzésére és az eredmények kölcsönös elismerésére szolgál. Az autóipar igényei alapján fejlesztették ki, azt a megközelítést szem előtt tartva, hogy az ellátási láncukban lévő, szintén a fenntarthatóbb működésre törekvő kis- és középvállalatok számára is jobban felhasználóbarát legyen ez a folyamat.
A Schaeffler tagja a Responsible Supply Chain Initiative (RSCI – Felelős ellátási lánc kezdeményezés) nevű önkéntes értékelési szabványnak, amelyet a VDA irányítása alatt fejlesztettek ki az autóipar számára. Azt értékeli, hogy az ellenőrzött helyszín megfelel-e az RSCI értékelési követelményeinek társadalmi megfelelés, munkahelyi biztonság és környezetvédelem szempontjából.
Az RSCI program egy szabványosított értékelő és cseremechanizmus, amely az autóipari beszállítói láncon belüli társadalmi megfelelési teljesítmény ellenőrzésére és az eredmények kölcsönös elismerésére szolgál. Az autóipar igényei alapján fejlesztették ki, azt a megközelítést szem előtt tartva, hogy az ellátási láncukban lévő, szintén a fenntarthatóbb működésre törekvő kis- és középvállalatok számára is jobban felhasználóbarát legyen ez a folyamat.
Regisztrálni az alábbi oldalakon tud: https://www.rba-online.org/portal/rsci-register.jsp
Klímavédelem és energiahatékonyság
A Schaeffler már évek óta alkalmaz olyan energiagazdálkodási rendszereket, amelyek biztosítják a vállalat energiahatékonyságának folyamatos javítását. Erre összpontosítva a Schaeffler támogatja az alkalmazandó klímavédelmi célokat, és így felelősséget vállal a társadalom és a jövő nemzedékei iránt.
Útmutatónkban a beszállítók további információkat találhatnak a kibocsátások kezelésére és csökkentésére vonatkozóan:

A kibocsátások kiszámítása
A klímavédelem szorosan kapcsolódik aCO2-kibocsátásáhozvagy keletkezéséhez. TermékeinkCO2-kibocsátásánakjelentős hányada már az ellátási láncban jelentkezik, amit a 3. alkalmazási körbe tartozó, termelésoldali kibocsátásnak nevezünk. Ezért elvárjuk, hogy beszállítóink ebben az összefüggésben átlátható és érthető tájékoztatást nyújtsanak. A kibocsátások előírt, szabványosított kiszámításának áttekintését a következő dokumentum tartalmazza.
Product Carbon Footprint Calculation (overview)
Ezen áttekintés mellett a termékek karbonlábnyomára vonatkozó irányelv (PCF Guidline) további és részletesebb információkat nyújt egy termék karbonlábnyomának kiszámításáról.
Környezet- és munkavédelem
Külsős cégek kezelése
E-mobility gyár biztonsági előírások
Külsős cégek kezelése 1. Melléklet
Külsős cégek kezelése 2. Melléklet
Külsős cégek kezelése 3. Melléklet
Külsős cégek kezelése 4. Melléklet
Külsős cégek kezelése 5. Melléklet
Külsős cégek kezelése 6. Melléklet
Külsős cégek kezelése 7. Melléklet
Ékszer, hosszú haj és egyéb kiegészítő kellékek viselésének munkavédelmi szempontú szabályozása
Saját tulajdonú villamos berendezés munkahelyre való bevitelének tilalma
Elektromos vontató targoncák biztonsága
Vezetöüléses emelövillás targoncák biztonsága
Elektromos gyalogkiséretú targoncák biztonsága